Czyszczenie filtrów DPF w Bydgoszczy

W przeszłości kierowcy, który zauważyli, że filtr cząstek stałych w ich pojeździe jest zatkany, mogli co najwyżej wymienić na nowy – wiązało się to z dużymi wydatkami – czasami decydowali się na całkowite usunięcie filtra, a to z kolei było i jest niezgodne z prawem. Na szczęście obecnie dostępne są inne, niedrogie, a przy tym praktycznie rozwiązania.

Nasza firma oferuje profesjonalną regenerację filtra cząstek stałych w Bydgoszczy. Proces ten pozwala usnąć z niego sadzę, ale też inne zanieczyszczenia w taki sposób, aby wrócił on do pełnej sprawności. Regenerujemy DPF w Bydgoszczy w samochodach ciężarowych, autobusach, koparkach, maszynach, pojazdach rolniczych oraz w sprzęcie budowlanym różnych marek.

Filtry DPF projektowane są w taki sposób, aby do pewnego stopnia same się regenerowały. Czujniki wykrywające jego przepustowość współpracują z komputerem, który może wypalać zgromadzone zanieczyszczenia. Działa to jednak optymalnie wyłącznie przy jednostajnej jeździe, np. po autostradzie. W miejskich korkach wypalanie filtra może zostać zakłócone. Dlatego właśnie oferujemy regenerację filtra DPF w Bydgoszczy za pomocą specjalnego sprzętu.

Skuteczna regeneracja filtrów DPF

W automatycznie wypalanym filtrze z czasem gromadzi się coraz więcej sadzy, a zatem wcześniej czy później musi dojść do jego zapchania. Oferowana przez Jarecki DPF Serwis usługa regeneracji filtra cząstek stałych w Bydgoszczy to możliwość wygenerowania dużych oszczędności. Nowe filtry, zwłaszcza w samochodach ciężarowych renomowanych marek, są wyjątkowo drogie. Stosowana przez nas metoda jest nie tylko skuteczna (usuwa ponad 95% sadzy), ale również szybka – zajmuje nam to około pół godziny. W pracy korzystamy z innowacyjnego, sprawdzonego i gwarantującego znakomite rezultaty systemu FSX.

Poddając filtr DPF regeneracji w Bydgoszczy nie rozcinamy go. Podczas przywracania go do pełnej sprawności, jesteśmy również w stanie usunąć wykryte defekty. Jeżdżenie z zatkanym filtrem to prosta droga do uszkodzenia silnika, co z reguły pociąga za sobą spore koszty naprawy. Z kolei poruszanie się po drogach pojazdami bez filtrów oznacza prawdopodobieństwo otrzymania wysokiego mandatu w przypadku kontroli.

Jak często czyścić DPF?

Na żywotność filtra DPF wpływ ma wiele czynników – sporo z nich zależy od kierowcy oraz od:

  • sposobu użytkowania pojazdu,
  • rodzaju stosowanego paliwa i oleju,
  • długości pokonywanej trasy.

Regenerację filtra DPF w Bydgoszczy warto przeprowadzać systematyczne, a na pewno wtedy, kiedy pojawiają się niepokojące objawy podczas jazdy. Mniejsza moc silnika, silny zapach spalin wydobywający się z wydechu czy szarpanie podczas dodawania gazu mogą świadczyć o tym, że filtr wymaga czyszczenia.

Nie należy z tym zwlekać, niektórzy kierowcy regenerują DPF w Bydgoszczy po przejechaniu mniej niż 1000 kilometrów. Skorzystanie z naszej oferty to pewność obsługi na najwyższym poziomie. Posiadamy odpowiednie certyfikaty i udzielamy gwarancji na wykonywane usługi. Zapraszamy do kontaktu oraz uzgodnienia dogodnego terminu regeneracji filtra cząstek stałych w Bydgoszczy.


Sprawdź również nasze usługi w: