Regeneracja i czyszczenie filtra DPF Kraków

Filtr DPF wyłapuje cząsteczki sadzy powstające w wyniku spalania paliwa. Z biegiem czasu, szczególnie przy intensywnej jeździe na terenie dużego miasta, takim jak Kraków, filtr cząstek stałych zaczyna wypełniać się sadzą, a ponieważ jego pojemność jest ograniczona, dochodzi do zapchania. Regenerację filtra DPF w Krakowie i każdej innej miejscowości należy przeprowadzić jak najszybciej, aby zanieczyszczony filtr nie wpływał negatywnie na pracę całego pojazdu oraz środowisko naturalne.

Nasz profesjonalny serwis zajmuje się przede wszystkim regeneracją oraz czyszczeniem filtrów cząstek stałych DPF w pojazdach, które spełniają normę Euro 6, czyli samochodach ciężarowych, sprzęcie wykorzystywanym na budowie, pojazdach rolniczych, ale też w autobusach. Zadowolenie naszych klientów jest najważniejsze, dlatego dbamy o precyzję oraz jasną współpracę – informujemy o kosztach, opowiadamy o wszystkich elementach usługi jeszcze przed jej wykonaniem. Dzięki czemu każdy klient wie, jakie prace będą przeprowadzane i jaka będzie ich cena.

Regeneracja DPF Kraków – dlaczego my?

Nasz serwis gwarantuje:

  • przywracanie całkowitej czystości filtra DPF i naprawę najmniejszych jego defektów;
  • profesjonalne doradztwo w parze z konkurencyjnymi cenami. Nasz personel to doświadczeni specjaliści, którzy regularnie uczestniczą w kursach oraz szkoleniach, dzięki którym ich wiedza jest aktualna;
  • przekazanie pełnej dokumentacji regeneracji filtra – przed czyszczeniem, w trakcie, ale też po wykonaniu usługi;
  • używanie maszyn spełniających surowe normy dotyczącej regeneracji filtrów DPF i profesjonalnych urządzeń, rekomendowanych przez uznanych producentów;
  • wykorzystywanie wyłącznie skutecznych, wydajnych, ale przede wszystkim bezpiecznych technik pracy, które nie doprowadzają do katalizy powłok, a przy tym nie uszkadzają podłóż ceramicznych;

Warto pamiętać, że jeśli poszukujecie Państwo serwisu, który wykona profesjonalną usługę taką jak regeneracja DPF Kraków jest odpowiednim miastem, aby skorzystać z usług rzetelnej firmy.

Regeneracja filtra cząstek stałych w Krakowie za pomocą systemu FSX

Metoda FSX należy do najbardziej zaawansowanych, a przy tym bezpiecznych dla środowiska systemów, wyszczególnionym przez OEM, czyli producentów oryginalnego wyposażenia. FSX przedłuża żywotność filtra oraz optymalizuje koszty jego użytkowania. Poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii skanowania, powietrze może być dostarczane z różnych stron, a powierzchnia filtra zostaje dokładnie zbadana. Metoda ta pozwala na usunięcie ok. 95% sadzy i pyłu w nieco ponad 20 minut. Ilość zanieczyszczeń będzie malała, jeśli przerwy pomiędzy poszczególnymi czyszczeniami będą dłuższe ze względu na proces twardnienia pyłu.

Wypalanie DPF Kraków w warunkach serwisowych

W sytuacji, kiedy filtr się zapełni, konieczność stanowi przepalenie zgromadzonej w nim sadzy. Klient, który przeprowadza proces wypalania DPF w serwisie, ma pewność bezpieczeństwa i powodzenia usługi. Dodatkowo, taki proces musi podlegać ścisłej kontroli, zwłaszcza jeśli pojazd jest często eksploatowany. Przepalanie wymuszone polega na podwyższeniu temperatury wewnątrz filtra, co skutkuje doprowadzeniem sadzy do zapłonu.


Sprawdź również nasze usługi w: